Чиєю любов'ю зігріються?

Діти з обмеженими можливостями... Вони не такі, як всі, але так написано у їхній книзі Життя.

У нашій країні є такі діти. Вони теж можуть досягати  певних успіхів, але якщо в них вірити. Вони потребують великої підтримки від усіх – і від центрів, які безпосередньо цим займаються, і від рідних, і від однолітків, і від меценатів, і від держави.

Та, хто ж опікується тут, у Кіровограді дітьми з обмеженими можливостями?

Звичайно, це Центр реабілітації, громадські організації та батьки дітей.

Центр всіляко намагається реабілітувати дітей завдяки соціальній адаптації, психологічній підтримці. Також на результат працює педагогічний, освітній аспект. А щоб бути конкретнішими – багато часу в такому центрі приділяється відпочинку, де дитина соціалізується й не відчуває себе якось "не такою".

Голова Кіровської районної ради Олександр Рацул пояснює, що питання дітей з обмеженими можливостями повинно залишатися пріоритетним у напрямку соціальної політики. 28 лютого в Центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів відбулася зустріч батьків таких дітей та спеціалістів із представниками громадських організацій. Учасники діалогу обговорювали, як допомогу дітям-інвалідам вивести на якісніший рівень.

Один із варіантів роботи – благодійність – залучення волонтерів, розміщення ящиків для пожертвувань. Це – на перспективу, а наразі Центр реабілітації прикладає максимум зусиль для того, щоб поліпшувати якість життя дітей-інвалідів – психологічною підтримкою, можливістю соціальної адаптації.

Спеціалісти, батьки та громадські організації розуміють, що вони – одна команда: інших варіантів немає. І якою б чудовою і дружньою ця команда не була, зараз вони розраховують на співчуття й милосердя, а тому просять не бути байдужими громадськість та меценатів і вірять, що добрих і здатних до співчуття більше, аніж тих, у кого хата скраю...