Наш Центр

Заклад створений згідно з рішенням Кіровської районної у місті Кіровограді ради від 01 грудня 2011 року № 91. Метою діяльності закладу є здійснення заходів, спрямованих на розвиток та коригування порушень розвитку дитини-інваліда, навчання її основним соціальним та побутовим навичкам, розвиток здібностей, створення передумов для інтеграції у суспільство. Діяльність Центру здійснюється відповідно до Положення.
     У Центрі працюють такі фахівці – вчитель-реабілітолог, вихователі, асистент вчителя-реабілітолога, лікар-педіатр, практичний психолог, логопед, фахівець з фізичної реабілітації та інші.
     Реабілітаційні послуги надають у відділеннях денного перебування, соціальної та психолого-педагогічної реабілітації, медичного супроводу.
      Реабілітаційний процес у закладі здійснюється відповідно до вимог Державної програми реабілітації інвалідів затвердженою постановою КМУ від 8 грудня 2006 року та Соціальних нормативів у сфері соціальної реабілітації дітей-інвалідів затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 04.05.2007 року.
     Пріоритетними напрямками роботи є  включення дитини у соціальне середовище, навчання основним навичкам самообслуговування, формування розуміння своєї особистої ролі у суспільстві.
      Велике значення у роботі має психолого-педагогічний аспект. Використовуються такі методи впливу, як холдінг-терапія (поведінкова терапія), заняття з арт-терапії, музичної терапії, гарденотерапія та інші перспективні напрями.
     Важливою складовою Центру є організація роботи з батьками. Адже провідною формою роботи є тандем "фахівець - дитина - сім’я". Працює клуб батьків дітей з особливими потребами – «Ми разом!», якій систематично проводить заняття, круглі столи, інформаційні години для батьків.
      Медичний супровід забезпечують лікар-педіатр, сестра медична з масажу, фахівець з ЛФК.З метою своєчасного виявлення обдарованості, розвитку природних задатків дитини-інваліда, загальних і спеціальних здібностей, активізації дитячої творчості у Центрі створена дитяча театральна студія "Долоньки".
     Весь колектив Центру працює на забезпечення належних умов життя та реабілітації дітей, які відвідують заклад, для підтримання належного іміджу та збільшення потенційних можливостей.