Прості зусилля, або як Центр може допомогти дітям з особливими потребами.

Дітям, у яких є ті чи інші проблеми зі здоров'ям, досить складно завести друзів з ряду причин. Одна з них - відсутність свободи пересування. Якщо дитина прикута до візка, то на вулицю особо не вийдеш. Які тоді можуть бути друзі? Максимум, на що можна сподіватися - це на візит вчительки і «однокласників», і на цьому все закінчиться: і їм не цікаво, і дитині ніяково. Навіть, якщо така дитина може якось пересуватися, то й тоді, на жаль, справа йде не краще. Більшість людей влаштовані так, що спілкування з тими, хто відрізняється від них фізично або емоційно, зведено до мінімуму.

Звичайно, можна і потрібно намагатися шукати друзів серед здорових, але не факт, що обов'язково вийде міцна дружба, оскільки у кожної дитини свій сформований спосіб життя, свої інтереси та інше. Набагато простіше, коли така дитина «своя серед своїх». Хоча право вибору завжди залишається за дитиною та батьками.

Що стосується батьків, то з великим ступенем ймовірності можна сказати, що їм шукати рішення таких проблем поодинці - це тяжка праця. Коли ж вони всі разом, то, швидше за все, вирішення проблеми буде знайдено якнайшвидше. Адже кожен з батьків хоче, що б його дитина спілкувалася і взаємодіяла з оточуючими. Саме це завдання є одним з пріоритетних у роботі КЗ «Центру соціальної реабілітації (денного перебування) дітей-інвалідів Кіровської районної м.Кіровограда раді».

Ми багато писали,  що Центр здійснює роботу з соціальної реабілітації* та адаптації дітей з обмеженими можливостями здоров'я. Система соціальної реабілітації дітей-інвалідів в закладі орієнтована не тільки  на дитину, а й на його сім'ю. Вона поєднує соціальну, психологічну, логопедичну, медичну і технічну допомогу дітям та їх сім'ям. Діяльність педагогів Центру досить різноманітна. Вона включає в себе не тільки адаптацію та реабілітацію, але і оволодіння дитиною базовим дошкільним компонентом, підготовці його до школи, навчання сім'ї, послуги з діагностики. Спеціалісти проводять групові заняття-практикуми, семінари, лекторії, які направлені на інформування батьків, щодо організації реабілітаційного простору дитини.

Фахівці Центру розуміють, що батьки є зацікавленими у розвитку своєї дитини, тому одним із завдань закладу є не тільки допомагати дитині, але і навчити батьків виконувати необхідні корекційно-відновлювальні вправи вдома, зробити батьків умілими союзниками реабілітаційної роботи.

Який же є будній день Центру? Це – ігри, творчі завдання, заняття зі спеціалістами, весела та корисна фізкультура, а саме головне весь час проведений у приміщені закладу, діти можуть спілкуватися не тільки з дорослими, а й один з одним, що так не вистачає їм у сучасному світі.

Отже, такі прості зусилля батьків з допомогою спеціалістів Центру, дають змогу дітям з особливими потребами стати щасливими у нашому світі.

* Соціальна реабілітація - це система реабілітаційних, корекційно-відновлювальних заходів, які застосовуються для дітей-інвалідів та їх сімей з метою подолання або зменшення фізичних та інтелектуальних вад, з метою соціалізації дитини та інтеграції її у суспільство.