Не нашкодь!

1. Не забувайте, що перед Вами не безстатева дитина, а хлопчик чи дівчинка з певними особливостями мислення та уяви, пам'яті й уваги, сприйняття і відчуття.
  2. Ніколи не порівнюйте результати виконання завдання одних дітей з іншими. Краще порівняти результати даної дитини з його ж результатами ,яких він досяг вчора, тиждень або місяць тому. Хваліть частіше за успіхи і досягнення.
  3. Навчаючи хлопчиків, спирайтеся на їх високу пошукову активність, кмітливість.
  4. Навчаючи дівчаток, не тільки розбирайте з ними принцип виконання завдання, але і вчіть їх діяти самостійно, а не за заздалегідь розробленими схемами.
  5. Роблячи зауваження хлопчику, пам’ятайте про його емоційну чутливість і тривожність. Викладіть йому коротко і точно своє невдоволення. Хлопчик не здатний довго утримувати емоційну напругу, дуже скоро він перестане вас слухати.
  6. Роблячи зауваження дівчинці, пам’ятайте про емоційну бурхливу реакцію, яка завадить їй зрозуміти, за що її сварять. Спокійно розберіть її помилки.
  7. Дівчатка можуть вередувати через втому (виснаження правої «емоційної» півкулі). Хлопчики в цьому випадку виснажуються інформаційно (зниження активності лівої «раціонально-логічної» півкулі). Лаяти їх за це марно.
  8. Націлюйте програми та методики навчання на конкретну дитину з певним типом функціональної асиметрії півкуль, дайте їй можливість розкрити свої здібності, створіть їй ситуацію успіху.
  9. Ви повинні не стільки навчити дитину, скільки розвинути у неї бажання вчитися.
  10. Пам’ятайте: нормою для дитини є що-небудь не знати, не вміти, помилятися.
  11. Лінь дитини – сигнал неблагополуччя Вашої педагогічної діяльності, неправильно обрана методика роботи з даною дитиною.
  12. Для гармонійного розвитку дитини необхідно навчати її по різному осмислювати навчальний матеріал (логічно, образно, інтуїтивно).
  13. Для успішного навчання ми повинні свої вимоги перетворити на бажання житини.

МЕТОДИЧНІ ВІТРАЖІ ЦЕНТРУ