Як буде зростати "особлива дитина"?

У сім’ї народився малюк …

Він не схожий на інших.

Як буде зростати ” особлива ” дитина?

Центр соціальної реабілітації(денного перебування) дітей –інвалідів Кіровської районної у м.Кіровограді раді націлений надавати психологічну допомогу з різних напрямків для того, щоб максимально бути для Вас корисними. Батьки, які цікавляться питаннями дитячого розвитку і вихованням завжди можуть звернутися до психолога; сім'я, вже не справляється власними силами, відчувши наростаючий «ком образи і докорів» може прийти на консультування і обговорити в присутності фахівця те, що накопичилося.       Доросла людина, глянувши всередину себе і зрозумівши, що йому некомфортно з самим собою таким, прийде на індивідуальне або групове психологічне консультування.

Напрямки психолого-педагогічної допомоги:

• діагностика та корекція розвитку дитини;

• ранній розвиток дитини;

• комплексна психолого-медико-педагогічна діагностика дітей від 3 до 18 років;

• консультування батьків з питань навчання і виховання дитячо-батьківських відносин;

• психологічна готовність до шкільного навчання;

• психотерапевтичне консультування дорослих.

Психолог працює за напрямками:

1. Арт-терапія,

2. Казкотерапія,

3. Пісочна терапія,

4. Ігрова терапія,

5. Тілесно-орієнтована терапія,

6. Системна сімейна психотерапія .

7. Психогімнастика;

8. Психом’язова релаксація;

9. Сенсорна інтеграція;

10 Психологічні тренінги.

Психологічне консультування - це крок до себе назустріч, складний і відповідальний, але дарує внутрішню свободу і пізнання себе.

Якщо ви по ряду причин не готові до тривалої роботи спільно з психологом, а проблема вимагає швидкого рішення, можна скористатися короткостроковій консультацією психолога, іноді цього буває достатньо.

Одним із напрямків роботи центру є психологічне консультування і навчання батьків. Народження дитини з обмеженнями не тільки змінює життя батьків, а й змінює їхнє уявлення про свою роль і місце в житті.

Під час відвідування батьками та дітьми нашого центру відбувається не тільки своєчасне включення дитини в корекційну роботу, а й психокорекційна робота з самими батьками. Адже бачачи свою маму бадьорою і веселою, багато малят можуть навчитися радіти життю навіть у тому непростому положенні, в якому їм судилося перебувати.

Тому за час роботи нашого центру, психологом організована група батьків, які потребують не тільки  індивідуальних консультацій, а й  групової психокорекційної роботи.

В психокорекційну групову роботу входить:

• Профілактика стресових ситуацій, зняття емоційної напруги;

• Розвиток емоційних відносин між батьками і дитиною;

• Обговорення проблеми про народження другої дитини в родині.

Ще одним головним напрямком психокорекційної роботи є фронтальні заняття на розвиток емоційних відносин між матір’ю та дитиною. Фронтальні заняття – це заняття, коли присутні батьки разом з  дітьми, де з ними працюють педагог, психолог та логопед.

Цілі занять:

1. Розвиток емоційних відносин між матір'ю та дитиною раннього віку.

2. Надання допомоги батькам у процесі виховання та розвитку дитини.

Заняття проходять в процесі спільної діяльності мати і дитя. Структура і змістовна спрямованість занять відповідають віковим особливостям дитини. Також використовуються цікаві дидактичні ігри, спрямовані на розвиток творчих здібностей малюка.

Таким чином, можна сказати, що мами, які разом з дітьми відвідують групу, набагато більш спокійно і позитивно ставляться до всіх новоутворень дитини, прагнуть до збереження теплих емоційних відносин і до прийняття дитини таким, яким він є.

МЕТОДИЧНІ ВІТРАЖІ

Практичний психолог Гризлюк І.Г