Що важливо пам'ятати

Що важливо пам’ятати, коли займаєшся з особливою дитиною

1. Давайте дитині більше часу для відповіді, ніж вам здається достатнім
(Коли, граючи з дитиною, ви очікуєте від неї словесної відповіді, посмішки чи іншої реакції, почекайте стільки, скільки підказує вам підсвідомість, а потім порахуйте про себе до десяти. Не квапте дитину. Будьте терплячими!).
  1. Повторення і наполегливість
 (Щоб добитися від дитини розуміння і відгуку, можливо, вам доведеться повторювати те чи інше слово або дію знову, знову і знову. Ви можете відчувати, що намагаєтеся пробити головою стіну, але рано чи пізно наполегливість принесе свої плоди).
  1. Мультисенсорний підхід
(Тобто намагайтеся задіяти всі органи чуття. Запам’ятайте фразу: «Почув, побачив, зробив!»).
  1. Сталість і передбачуваність
(Діти люблять чіткий режим дня і постійність навколишньої обстановки, тому що хочуть розуміти, що відбувається навколо них, і вміти передбачати події: це дає їм відчуття впевненості та безпеки).
  1. Важливість узагальнення набутих навичок
(Дайте дитині якомога більше можливостей. Надавайте йому різні предмети для ігор, спонукайте грати в різній обстановці. Нехай дитина навчиться експериментувати і розширювати свої пізнання про навколишній світ).

МЕТОДИЧНІ ВІТРАЖІ ЦЕНТРУ